Nepraleisk progos susitikti iš karto su dviem budomis!
Maitrėjos meilės ir gerumo turas
Budistinių relikvijų paroda Lietuvoje
Rugsėjo 5 – 7 dienomis Vilniuje, Forum Palace, Konstitucijos pr. 26, įvyks budistinių relikvijų paroda. Įėjimas į renginį nemokamas. Šioje parodoje bus demonstruojama daugiau kaip 1000 budistinių relikvijų.
Sunku pervertinti šios parodos svarbą bei išskirtinumą. Juk joje pamatysime istorinio budos Šakjamunio, gyvenusio prieš 2500 metų, relikvijas. Dar nuostabiau yra tai, jog parodoje bus ir ankstesnio budos, atėjusio į žemę prieš budą Šakjamunį, relikvijos. Sunku tiksliai pasakyti, prieš kiek metų gyveno buda Kašjapa – tai yra neįtikėtinai seni laikai, kai žmonės gyveno iki 20 000 metų. Tokia buvo ir budos Kašjapos gyvenimo trukmė. Istoriniuose šaltiniuose jo gyvenimo laikas įvardijamas kiek skirtingai, tačiau tai labai seni laikai. Visgi atsiminimas apie jį bei Kašjapos relikvijos budistų buvo išsaugotos dėl didžiulės budistų pagarbos tikriems dvasiniams mokytojams bei visko, kas su jais susiję.
Relikvijos šios parodos kontekste – tai į brangakmenius panašūs dariniai, randami didžiųjų dvasinių mokytojų kremavimo pelenuose. Šios relikvijos – tai mokytojų palikimas ateities kartoms. Mes nerastume brangenybių paprastų žmonių, pasauliečių kremavimo pelenuose, tačiau jos randamos daug pasiekusių dvasinių mokytojų, mahasidhų, budų, archatų, bodhisatvų palaikų pelenuose.
Šios brangenybės – tai koncentruotos doros, koncentruotos sąmonės šviesos išraiška materijoje. Tai reali šių mokytojų sidhi, jų aukštų dvasinių pasiekimų, išraiška, padovanota žmonėms. Relikvijos suteikia galimybę ateities kartoms, besidominčioms dvasingumu, per relikvijas pajusti aukštas, taikias, kupinas meilės bei gerumo energijas, sklindančias iš šių relikvijų, perduodančias mokytojų užfiksuotą jose atjautą, meilę bei gerumą.
Tarp šių relikvijų taip pat pamatysite budos Šakjamunio artimiausių mokinių – Šariputros, Anandos, Maudgaljajanos relikvijas. Taip pat – didžiųjų budizmo mahasiddhų, mokytojų Padmasambhavos, Nagardžunos, Milarepos, 13-ojo Dalai lamos relikvijas.
Norintys galės gauti palaiminimą budos Šakjamunio relikvijomis – relikvijos bus pridedamos prie galvos, tuo palaiminant žmogų.
Be abejonės, ši paroda – tai ryškus kultūrinis įvykis dar ir todėl, jog paprastai tokios relikvijos ir juo labiau tokia jų daugybė nėra rodomos pasauliečiams. Pasklidusios po pasaulį, labai gerbiamos bei vertinamos budistų, jos yra saugomos dažniausiai po vieną, paslėptos nuo akių bei drėgmės, kitų jas ardančių faktorių stūpose, šventyklose, aukštose vietose. Taigi, net nuvykę į Tibetą ar Tailandą, Birmą, Indiją, mes galėtume nebent apeiti stupą ratu, žinodami, kad joje saugoma relikvija. Kartais ją dar ir pamatytume, jei pasisektų. Kiek metų reikėtų keliauti, kad tik pabūtume šalia tokios daugybės relikvijų, sunku įsivaizduoti. O kiek lėšų turėtume sueikvoti? Ko gero, tai būtų tiesiog neįmanoma. Juk Maitrėjos meilės ir gerumo turo budistinių relikvijų parodoje – relikvijos iš Tibeto, Nepalo, Birmos, Korėjos, Tailando, Kinijos…
Kodėl gi šios relikvijos tapo prieinamos? Tai įmanoma dėl to, jog Indijoje yra sumanyta statyti didžiulė būsimojo budos Maitrėjos statula, primenanti visam pasauliui apie atjautos, meilės bei gerumo išskirtinę svarbą. Juk žodis „maitri” reiškia mylinčią atjautą. Kai statula bus pastatyta, relikvijos bus uždarytos Maitrėjos statuloje, konteineryje jo širdies lygyje. Taigi – nebematomos, nebepasiekiamos žmonėms, tačiau tęsiančios spinduliuoti daugybės budistų mokytojų meilę, atjautą, gerumą.
Toks esminis ir šios parodos tikslas – priminti apie gerumo bei mylinčios atjautos svarbą dabarties žmonijoje.
Budizme sakome, jog pamatyti budos relikviją – tai tas pats, kas sutikti budą. Šioje parodoje jūs turite neįtikėtiną galimybę – sutikti net du budas vienu metu. Juk parodoje – net dviejų budų relikvijos… Nepraleiskite progos apsilakyti!
N.Gabija Wolmer