Skip to main content

Ko reikia, kad tulžis gerai funkcionuotų? Ir kepenys taip pat – tai be galo susiję organai. Atlaidumas. Bet atlaidumas ne lengvabūdis, o iš esmės. Kada mes matome, kad žmogus nusikalto, pasielgė negerai, bet atleidžiame suvokdami, kad buvo padaryta klaida. Atleisti suvokiant, kad vis dėlto buvo padaryta žala, ir yra gerumas.

Kepenys, tulžis funkcionuoja gerai tiktai tada, jeigu žmoguje yra gerumo. Na, pabandykite įsivaizduoti, koks yra žmogus, kuriame visai nėra gerumo? Nei kiek? Kuriame iš esmės visai nėra gerumo? Kažkas negero darosi sieloje. Gerumas palaiko ryšį tarp asmenybės, proto, sąmonės ir sielos bei Dvasios – tarp asmenybės ir amžinųjų mūsų dalių. Jeigu gerumo nebėra, nutrūksta, blokuojamas proto ryšys su siela.

Gerumo energija labai svarbi pačiam žmogui. Atlaidumas – ne lengvabūdis, ne paviršinis, bet kada atleidi, iš tiesų atleidi, netgi tam, kuris sužeidė tave – tai yra gerumo stebuklas ir jo reikia ieškoti gyvenime, savyje, jeigu mes norime, kad mūsų kepenys funkcionuotų puikiai. Juk sakoma: „Tulžingas žmogus – jam tulžies akmenys užaugo“. O koks yra tulžingas, pagiežingas žmogus? Jis nenori atleisti. Tai yra tarsi priešinga atlaidumui. Reikia daugiau tolerancijos, suvokimo, kad pasaulyje yra žmonių, kurie kitaip mąsto, kitaip galvoja, yra kitaip išsiauklėję, kitaip užaugo, kažko turėjo daugiau arba mažiau negu Jūs. Tai yra labai svarbūs dalykai kepenų ir tulžies funkcionavimui. Taip pat dosnumas, globėjiškumas, galėjimas, norėjimas padėti – svarbu neatsisakyti šitų dalykų.