Skip to main content

Netrukus, lapkričio 14 dieną, arba pirmadienį,15:52 val. Lietuvos laiku, įvyks mėnulio pilnaties maksimumas. Šią pilnatį galima pavadinti super pilnatimi, juk mėnulis bus arčiausiai nutolusiame nuo žemės savo orbitos taške, perigėjuje, todėl jis atrodys didesnis, nei visuomet. Arčiau žemės, nei šį kartą, Mėnulis pilnaties metu buvo tik 1948 metais, sausio 26 dieną. Kitą kartą, kuomet Mėnulis bus net arčiau, nei dabar, bus 2034 metų lapkričio 25 dieną.

Na, o šios pilnaties metu, jei bus giedra, galėsime matyti didesnį, šviesesnį nei visuomet, Mėnulį, pasidžiaugti gražiu jo vaizdu.
(Faktai: super mėnulis atrodo 12% -14% procentų didesnis, nei mikro mėnulis, tai yra nei pilnatis, kuomet mėnulis yra labiausiai nutolusioje pozicijoje nuo žemės, arba apogėjuje.Taip pat super mėnulis atrodo 30% šviesesnis, nei mikro mėnulis.)

Ką gi, per patį pilnaties maksimumą, 15:52 val. mėnulis dar bus nepakilęs virš horizonto, tačiau maždaug už valandos mes jį galėsime matyti pakilusį virš rytinio horizonto bei pasirodžiusį visu didžiulės pilnaties grožiu. Be abejo, ir naktį, jei dangus bus giedras, galėsime grožėtis nuostabiu dangaus teatro vaizdu.

Ką gi reiškia tokia super – pilnatis, kuo ypatingas toks priartėjusio mėnulio poveikis?

Na, visų pirma, nereiktų gąsdintis. Kuomet įsisavindami informaciją, nusiteikiame gąsdintis, formuojame negatyvų santykį į informaciją bei būsimą vyksmą. Vis-gi, šis poveikis gali būti stipresnis žmogaus emocijoms, pasąmonei, nei kitu metu, kuomet mėnulį danguje matome įprasto dydžio… Ypač, jei kalba apie emocionalų, nevaldantį savo emocijų žmogų.

Pažvelkime į šios dienos astrologines konfigūracijas, pamatykime, kuo astrologiškai ypatinga ši super pilnatis…

menulis

Kaip matome, pilnaties maksimumo metu Saulė yra 23 Skorpiono ženklo laipsnyje. Šalia jos, 20 Skorpiono laipsnyje – Lilit, arba Juodas Mėnulis. Tokia konfigūracija nėra palanki – Lilit šalia Saulės išryškina tamsiąsias Skorpiono ženklo savybes – niūrumą, įtarumą, pavydą, pyktį, tamsius pasąmonės impulsus. Visgi, ši konfigūracija gera atlikti nemalonius darbus ar veiksmus, kurie yra reikalingi, būtini. Tokie, kaip neefektyvių santykių ar darbų nutraukimas, būtinos kritikos išsakymas ir pan…

Mėnulis pilnaties metu bus Jaučio ženkle, priešingoje ekliptikos pusėje, nei Saulė bei Lilit. Jaučio ženkle mėnulio pozicija stipri, palanki meilės reikalams, kūrybai, materialiai gerovei pritraukti, įvairiems materialiems darbams be grožiui kurti. Ši mėnulio pozicija, jei atsigręšime į geruosius gyvenimo dalykus, suteiks mums ramybės, stabilumo, gilios meilės ir artumo jausmą mylimiesiems, papildys „skorpionišką“ metą ramesnėmis energijomis. Tai aistringas, tačiau ir prieštaringas metas. Pilnaties metu ypač svarbu, kur link kreipiame sąmonę – neleiskime sau šokinėti nuo emocijos prie emocijos, skubėti, mėtytis nuo vienos nuomonės prie kitos. Neužsikraukime per daug darbų, susiplanuokime jų tiek, kad galėtume daryti be forsavimo, skubėjimo.

Taigi, šį kart mėnulio stipri padėtis opozicijoje saulei Jaučio ženkle yra ne tik negatyvus dalykas – atvirkščiai, mėnulio jėga padės intuityviai pakoreguoti gan stiprų susiformavusį laikmetyje niūrumą, negatyvą ramybės, stabilumo link; papildys dieną meilės, gerovės energijomis, jei tik joms skirsime dėmesio… Be abejo, svarbu žinoti, kokios būtent mėnulio savybės Jaučio ženkle gali padėti harmonizuoti šią pilnatį, jos poveikį bei atliepti joms.

Taigi, pilnaties metu atsigręžkime į vidinę ramybę, gerumą, prisiminkime, kiek daug mes turime ką mylėti, kiek daug pasaulyje grožio, gerovės, kiek daug nenorėtume prarasti. Svarbu pakreipti dėmesį, neleisti jam prilipti prie problemų, prie to, ko nėra, prie to, ko neturime, prie skurdo, skolų, pykčio, neapykantos. Kreipkime dėmesį kūrybingumo, grožio, meilės, gerovės link. Apsupkime save grožiu, žmonėmis, kuriuos mylime. Kaip tą padaryti? Apsirengdami, ruošdamiesi į darbą, skirkime dėmesio stiliui, grožiui; bendraudami su kolegomis, artimaisiais ar draugais akcentuokime tas vertybes, dėl kurių esame kartu – draugiškumą, savitarpio pagalbą, rūpestingumą, meilę.

pilnatis
Kita vertus, pilnaties momentai yra geri išspręsti susitelkusias problemas, prieštaravimus. Svarbu daryti tai su mažiausiais nuostoliais bei didžiausia nauda. Kaip būtent? – būkime budrūs, suvaldykime savo emocijas, kreipkime jas tinkama linkme, aiškiai suvokime, ko siekiame. Kita vertus, kūrybingi žmonės, įpratę prie vidinės disciplinos, šį pilnaties metą gali išgyventi kaip ypač įkvepiantį, kupiną gyvybės jėgų, meilės, grožio.

Taigi, kodiniai žodžiai, jei siekiame sėkmės pilnaties metu: mylėk, džiaukis, bet jausk saiką, nepersivalgyk, žiūrėk į kvaišalus kaip į šnypščiančią gyvatę.… Daryk ir nemalonius, griežtus veiksmus, jei to reikia, bet nesitapatink su pykčiu, nesivelk į konfliktus, būk efektyvus sąmoningumu, neskubėk. Veik savo tempu, savo taisyklėmis. Svajok apie gerovę, meilę, grožį, sakyk komplimentus, išsakyk savo jausmus, bet neskubėk jausti auka. Skubėk būti čia ir dabar, išgyventi momento unikalumą, grožį, ieškok palaimos mažuose gyvenimo stebukluose. Juk apie pilnatį sakoma: „Pilnaties metu ir diena, ir naktis šviesi. Gyvenimo taurė kaip niekad sklidina – mokėk tuo išmintingai naudotis ir daug nuveiksi, patirsi laimę. „

Šviesios, sėkmingos mums visiems pilnaties, brangieji…
Su meile – N.Gabija Wolmer